Dan škole 2019. - Isprepletene niti

Dan škole 2019. - Isprepletene niti

Dana 16.5.2019. godine otvorena je druga izložba fotografija fotoskupine naše škole te smo tako započeli ovogodišnju proslavu Dana škole. Ovogodišnja tema izložbe obuhvatila je 24 fotografije uz zajednički naslov: „Isprepletene niti“. Uz kratak prigodni program otvorenja gosti su uživali u fotografijama: Marije Estere Sabo (1.raz.), Klare Pažin (1.raz.), Katarine Balog  (2.raz.), Matee Šreter (2. raz.), Elle Štajner (1. raz.) i Anamarije Gerenčir (3. raz.). Stručni suradnik izložbe je fotograf gospodin Matija Turkalj koji je izabrao radove učenica za izložbu.

Zahvaljujemo se voditeljici naše fotoskupine prof. Aleksandri Keserin koja je svoje znanje o fotografiji prenijela na sve nas te nam tako dočarala novu dimenziju fotografiranja. Zahvaljujem se i našem ravnatelju gospodinu Mariju Voronjeckom koji nam je omogućio cjelokupnu organizaciju izložbe. Također, želimo zahvaliti stručnom suradniku izložbe gospodinu i fotografu Matiji Turkalju koji se odazvao na, drugu po redu, suradnju te selekcijom izabrao 24 fotografije, vjerujemo da to nikako nije bio lak posao.

Posebno se zahvaljujemo našim prijateljicama Ani Lanšćak, Teni Grlica i Dorotei Kožnjak na glazbenom doprinosu prilikomo otvorenja izložbe kao i svim našim dragima koji su svojim prisustvom uveličali nama važan i svečan trenutak u vremenu.

Izložbu fotografija možete pogledati u prostorima naše škole. Veselimo se vašem dolasku.

 

Članovi fotoskupine škole

Posted by ravnatelj.Mario

Budimo uvjereni u svoju vjeru i u svoje osobno uvjerenje i ništa nas na svijetu neće smesti. (Don Bosco)

Misli bl. Ivana Merza

 • Božje melodije drže i napunjaju sav svemir.
 • U svakoj je ljudskoj duši težnja za nečim velikim.
 • Ako vjerujemo u apsolutno Božanstvo, tada nema slučaja.
 • Ljubav prema roditeljima mi svjedoči da ljubav, duša, Bog nije utopija, da sve ovo postoji, da je čovjek, uistinu, ideja koja teži svome izvoru.
 • Ovaj je život samo kratka priprava za vječnost.
 • Religija je bez molitve mrtva.
 • Moderno društvo očajava jer je izgubilo vezu s Praizvorom.
 • Božje melodije drže i napunjaju sav svemir.
 • Ovaj je život samo kratka priprava za vječnost.
 • Mi se Isusu možemo moliti i ta nam je molitva mnogo lakša jer nam je Isus bliži.
 • Religija je bez molitve mrtva.
 • Katolička je vjera moje životno zvanje i mora to biti svakom čovjeku bez iznimke.
 • Božje melodije drže i napunjaju sav svemir.
 • Crkva ima iskustvo od dvije tisuće godina; nju vodi sam Duh Sveti.
 • Do konca našega života crpimo preko Marije božanski život!
 • Kontemplacija - život duše u neprestanoj zajednici s Isusom, jest najbolji život.
 • Svaka kršćanska politika mora ići za tim da dobijemo što više kršćanskih obitelji, u kojima će bračni drugovi živjeti u nerazdruživoj vjernosti sve do smrti.
 • Učiniti djelo ljubavi čovjeku koji trpi temelj je svakog duševnog života.
 • Katolici su dužni pred Bogom voljeti svoju domovinu i raditi bolje nego itko drugi za procvat domovine.